Kaufland is launching a new project to supply its stores more ecologically

To supply the stores, it uses a truck with an ecological LNG drive, which leaves…

Jan 5, 202440804 min of reading

Lidl already has 15% ecological trucks in its portfolio

Lidl’s goal by 2025 is to achieve a 40% share of trucks with alternative drive…

Jan 5, 202440223 min of reading

LNG is a good green way

Ecological transport with LNG is a good green way. LNG is a good green way.…

Jan 5, 202439137 min of reading

Lidl is greening its logistics: It uses CNG/LNG trucks

The chain began to supply its stores using trucks that pollute the air much less.…

Jan 5, 202438794 min of reading

Green city logistics DPD

Ecological logistics and storage Green city logistics DPD. Courier company DPD is one of the…

Jan 5, 202437083 min of reading

Large carrier, extensive services in transport

Road transport – Truck transporter DALITRANS Large carrier, extensive services in transport. DALITRANS celebrates its…

Jan 5, 202432329 min of reading

Are you interested in a refueling card?

Self-service 24/7

Discounts up to 8%

Insights, analytics and other benefits…

Latest posts

How is LNG changing the gas market of Central Europe?

LNG is an alternative fuel that has become a reality. The LNG terminal operating in…

Jan 12, 20242 min of reading

NAD – RESS optimizes the green road

Road transport – Autodopravca NAD – RESS NAD – RESS optimizes the green road. During…

Jan 5, 20248 min of reading

Large carrier, extensive services in transport

Road transport – Truck transporter DALITRANS Large carrier, extensive services in transport. DALITRANS celebrates its…

Jan 5, 20249 min of reading

Green city logistics DPD

Ecological logistics and storage Green city logistics DPD. Courier company DPD is one of the…

Jan 5, 20243 min of reading
LNG a CNG stanice v Európe. Nájdete tu všetky európske stanice CNG a LNG. Zobrazujú sa tiež informácie o palivových dýzach na staniciach, obsahu biometánu a podobne. Mapa je denne aktualizovaná.
Zdroj mapy na ngva.eu

European CNG and LNG filling stations

Updated map

ECOLOGICAL LOGIST in Europe

LNG je alternatívnym palivom, ktoré sa stalo realitou. LNG terminál fungujúci v Poľsku, v Svinoústí, je časťou plynového koridoru sever – juh. Predstavuje alternatívnu cestu dodávok plynu a zabezpečuje diverzifikáciu dodávok plynu. Navyše, LNG rozvíja viaceré aspekty – v rámci nich ciele EK na znižovanie emisií v doprave.Aký je teda stav príprav na využívanie LNG na Slovensku, aké budú navrhované opatrenia a čo sa v tejto oblasti konkrétne deje? Ako sú na tom v susednom Poľsku ? O týchto záležitostiach a reálnych skúsenostiach s LNG diskutovali účastníci panelovej diskusie so zástupcami PGNiG, Polskie LNG, Proprietary Partners a Európskej Investičnej Banky, ktoré sa uskutočnilo v Bratislave, 20.marca2019 v zastúpení Európskej Komisie na Slovensku.
NAD – RESS optimalizuje zelenú cestu. Počas štvrťstoročia existencie sa NAD – RESS vypracovala na poprednú dopravnú spoločnosť. Vo svojich začiatkoch mala 100 zamestnancov, dopravu zabezpečovalo 54 vozidiel.
Veľký dopravca, rozsiahle služby v doprave. Spoločnosť DALITRANS oslavuje štvrťstoročnicu! 25-ročnú históriu sprevádza neustály rozvoj a priberanie nových činností. V súčasnosti spoločnosť poskytuje komplexné služby v oblasti dopravy a logistiky.
Zelená city logistika DPD. Kuriérska spoločnosť DPD patrí na Slovensku k priekopníkom v ekologickom doručovaní zásielok, elektrický autopark firmy je impozantný – tri druhy elektrických dodávok série Stellantis, elektrické dodávky Mercedes-Benz eSprinter a flotila dodávok Nissan e-NV200. Okrem toho možno vo flotile nájsť aj tri cargo bicykle pre city logistiku.
LNG je dobrá zelená cesta. V Beluši v časti Podhorie sídli dopravná spoločnosť Labant, s. r. o., ktorá si prevzala ďalších 5 ťahačov IVECO S-WAY LNG. S počtom 12 ťahačov na skvapalnený zemný plyn sa tak stáva jedným z najväčších autodopravcov s vozidlami na tento k životnému prostrediu ohľaduplnejší pohon.
Na zásobovanie predajní v Bratislave spoločnosť Kaufland využíva prvý kamión s pohonom na LNG. Týmto krokom reťazec odštartuje ďalší zo svojich projektov zodpovedných k životnému prostrediu – projekt ekologistiky.
Lidl ekologizuje svoju logistiku: Používa kamióny na CNG/LNG. Reťazec začal zásobovať svoje predajne pomocou nákladných áut, ktoré oveľa menej znečisťujú ovzdušie. Medzi zásobovacími vozidlami známeho reťazca začali pribúdať ekologické kamióny s kombinovaným pohonom CNG/LNG. Ide o plynový pohon, ktorý vytvára len minimálne emisie.
Lidl má v portfóliu už 15% ekologických kamiónov. Znižovanie emisií je jednou z dôležitých ciest ako ochrániť životné prostredie, pričom veľký potenciál sa skrýva v cestnej doprave. Jedným z priekopníkov v oblasti ekologickej logistiky na Slovensku je obchodný reťazec Lidl, ktorý využíva kamióny s alternatívnym pohonom už tretí rok. Kamióny s CNG, LNG či hybridným pohonom aktuálne tvoria už 15% vozovej flotily využívanej Lidlom. Obchodný reťazec chce tento podiel ďalej zvyšovať, nové ekologické vozidlá pribudnú v jeho vozovom parku ešte tento rok.