Lidl má v portfóliu už 15% ekologických kamiónov

Cieľom Lidla do roku 2025 je dosiahnuť 40%-ný podiel kamiónov s alternatívnym pohonom v rámci…

jan 5, 202440373 min čítania

LNG je dobrá zelená cesta

Ekologická doprava s LNG je dobrá zelená cesta. LNG je dobrá zelená cesta. V Beluši…

jan 5, 202439636 min čítania

Lidl ekologizuje svoju logistiku: Používa kamióny na CNG/LNG

Reťazec začal zásobovať svoje predajne pomocou nákladných áut, ktoré oveľa menej znečisťujú ovzdušie. Medzi zásobovacími…

jan 5, 202438954 min čítania

Zelená city logistika DPD

Ekologická logistika a skladovanie Zelená city logistika DPD. Kuriérska spoločnosť DPD patrí na Slovensku k…

jan 5, 202438133 min čítania

Kaufland spúšťa nový projekt ekologickejšieho zásobovania

Na zásobovanie predajní používa kamión s ekologickým pohonom na LNG, ktorý zanecháva menšiu uhlíkovú stopu.…

jan 5, 202436844 min čítania

Veľký dopravca, rozsiahle služby v doprave

Cestná doprava – Autodopravca DALITRANS Veľký dopravca, rozsiahle služby v doprave. Spoločnosť DALITRANS oslavuje štvrťstoročnicu!…

jan 5, 202431528 min čítania

Máte záujem o tankovaciu kartu?

Samoobsluha 24/7

Zľavy do 8%

Prehľady, analýzy a ďalšie výhody…

Najnovšie príspevky

Ako LNG mení plynový trh strednej Európy?

LNG je alternatívnym palivom, ktoré sa stalo realitou. LNG terminál fungujúci v Poľsku, v Svinoústí,…

jan 12, 20242 min čítania

NAD – RESS optimalizuje zelenú cestu

Cestná doprava – Autodopravca NAD – RESS NAD – RESS optimalizuje zelenú cestu. Za štvrťstoročie…

jan 5, 20247 min čítania

Veľký dopravca, rozsiahle služby v doprave

Cestná doprava – Autodopravca DALITRANS Veľký dopravca, rozsiahle služby v doprave. Spoločnosť DALITRANS oslavuje štvrťstoročnicu!…

jan 5, 20248 min čítania

Zelená city logistika DPD

Ekologická logistika a skladovanie Zelená city logistika DPD. Kuriérska spoločnosť DPD patrí na Slovensku k…

jan 5, 20243 min čítania
LNG a CNG stanice v Európe. Nájdete tu všetky európske stanice CNG a LNG. Zobrazujú sa tiež informácie o palivových dýzach na staniciach, obsahu biometánu a podobne. Mapa je denne aktualizovaná.
Zdroj mapy na ngva.eu

Európske čerpacie stanice CNG a LNG

Aktualizovaná mapa

EKOLOGICKÁ LOGISTKA v Európe

LNG je alternatívnym palivom, ktoré sa stalo realitou. LNG terminál fungujúci v Poľsku, v Svinoústí, je časťou plynového koridoru sever – juh. Predstavuje alternatívnu cestu dodávok plynu a zabezpečuje diverzifikáciu dodávok plynu. Navyše, LNG rozvíja viaceré aspekty – v rámci nich ciele EK na znižovanie emisií v doprave.Aký je teda stav príprav na využívanie LNG na Slovensku, aké budú navrhované opatrenia a čo sa v tejto oblasti konkrétne deje? Ako sú na tom v susednom Poľsku ? O týchto záležitostiach a reálnych skúsenostiach s LNG diskutovali účastníci panelovej diskusie so zástupcami PGNiG, Polskie LNG, Proprietary Partners a Európskej Investičnej Banky, ktoré sa uskutočnilo v Bratislave, 20.marca2019 v zastúpení Európskej Komisie na Slovensku.
NAD – RESS optimalizuje zelenú cestu. Počas štvrťstoročia existencie sa NAD – RESS vypracovala na poprednú dopravnú spoločnosť. Vo svojich začiatkoch mala 100 zamestnancov, dopravu zabezpečovalo 54 vozidiel.
Veľký dopravca, rozsiahle služby v doprave. Spoločnosť DALITRANS oslavuje štvrťstoročnicu! 25-ročnú históriu sprevádza neustály rozvoj a priberanie nových činností. V súčasnosti spoločnosť poskytuje komplexné služby v oblasti dopravy a logistiky.
Zelená city logistika DPD. Kuriérska spoločnosť DPD patrí na Slovensku k priekopníkom v ekologickom doručovaní zásielok, elektrický autopark firmy je impozantný – tri druhy elektrických dodávok série Stellantis, elektrické dodávky Mercedes-Benz eSprinter a flotila dodávok Nissan e-NV200. Okrem toho možno vo flotile nájsť aj tri cargo bicykle pre city logistiku.
LNG je dobrá zelená cesta. V Beluši v časti Podhorie sídli dopravná spoločnosť Labant, s. r. o., ktorá si prevzala ďalších 5 ťahačov IVECO S-WAY LNG. S počtom 12 ťahačov na skvapalnený zemný plyn sa tak stáva jedným z najväčších autodopravcov s vozidlami na tento k životnému prostrediu ohľaduplnejší pohon.
Na zásobovanie predajní v Bratislave spoločnosť Kaufland využíva prvý kamión s pohonom na LNG. Týmto krokom reťazec odštartuje ďalší zo svojich projektov zodpovedných k životnému prostrediu – projekt ekologistiky.
Lidl ekologizuje svoju logistiku: Používa kamióny na CNG/LNG. Reťazec začal zásobovať svoje predajne pomocou nákladných áut, ktoré oveľa menej znečisťujú ovzdušie. Medzi zásobovacími vozidlami známeho reťazca začali pribúdať ekologické kamióny s kombinovaným pohonom CNG/LNG. Ide o plynový pohon, ktorý vytvára len minimálne emisie.
Lidl má v portfóliu už 15% ekologických kamiónov. Znižovanie emisií je jednou z dôležitých ciest ako ochrániť životné prostredie, pričom veľký potenciál sa skrýva v cestnej doprave. Jedným z priekopníkov v oblasti ekologickej logistiky na Slovensku je obchodný reťazec Lidl, ktorý využíva kamióny s alternatívnym pohonom už tretí rok. Kamióny s CNG, LNG či hybridným pohonom aktuálne tvoria už 15% vozovej flotily využívanej Lidlom. Obchodný reťazec chce tento podiel ďalej zvyšovať, nové ekologické vozidlá pribudnú v jeho vozovom parku ešte tento rok.