Lidl ma już w swoim portfolio 15% ekologicznych ciężarówek

Celem Lidla do 2025 roku jest osiągnięcie 40% udziału pojazdów ciężarowych z napędem alternatywnym w…

sty 5, 202439373 min czytania

Lidl dba o ekologię swojej logistyki: korzysta z ciężarówek CNG/LNG

Sieć zaczęła zaopatrywać swoje sklepy ciężarówkami, które znacznie mniej zanieczyszczają powietrze. Wśród pojazdów dostawczych znanej…

sty 5, 202439344 min czytania

Kaufland rozpoczyna nowy, bardziej ekologiczny projekt dostaw

Do zaopatrywania sklepów wykorzystuje ciężarówkę z ekologicznym napędem LNG, który pozostawia mniejszy ślad węglowy. Kaufland…

sty 5, 202437504 min czytania

LNG to dobry, ekologiczny sposób

Ekologiczny transport LNG to dobry, ekologiczny sposób. LNG to dobry, ekologiczny sposób. Firma transportowa Labant,…

sty 5, 202435657 min czytania

Zielona logistyka miejska DPD

Ekologiczna logistyka i magazynowanie Zielona logistyka miejska DPD. Firma kurierska DPD jest jednym z pionierów…

sty 5, 202433683 min czytania

Duży przewoźnik, kompleksowe usługi w transporcie

Transport drogowy – Transport ciężarowy DALITRANS Duży przewoźnik, kompleksowe usługi w transporcie. DALITRANS świętuje swoje…

sty 5, 202432569 min czytania

Jesteś zainteresowany kartą tankowania?

Samoobsługa 24/7

Rabaty do 8%

Spostrzeżenia, analizy i inne korzyści…

Najnowsze posty

Jak LNG zmienia rynek gazu Europy Środkowej?

LNG to paliwo alternatywne, które stało się rzeczywistością. Działający w Polsce terminal LNG w Świnoujściu…

sty 12, 20242 min czytania

NAD – RESS optymalizuje ekologiczną drogę

Transport drogowy – Autodopravca NAD – RESS NAD – RESS optymalizuje zieloną drogę. W ciągu…

sty 5, 20248 min czytania

Duży przewoźnik, kompleksowe usługi w transporcie

Transport drogowy – Transport ciężarowy DALITRANS Duży przewoźnik, kompleksowe usługi w transporcie. DALITRANS świętuje swoje…

sty 5, 20249 min czytania

Zielona logistyka miejska DPD

Ekologiczna logistyka i magazynowanie Zielona logistyka miejska DPD. Firma kurierska DPD jest jednym z pionierów…

sty 5, 20243 min czytania
LNG a CNG stanice v Európe. Nájdete tu všetky európske stanice CNG a LNG. Zobrazujú sa tiež informácie o palivových dýzach na staniciach, obsahu biometánu a podobne. Mapa je denne aktualizovaná.
Zdroj mapy na ngva.eu

Europejskie stacje paliw CNG i LNG

Zaktualizowana mapa

LOGIST EKOLOGICZNY w Europie

LNG je alternatívnym palivom, ktoré sa stalo realitou. LNG terminál fungujúci v Poľsku, v Svinoústí, je časťou plynového koridoru sever – juh. Predstavuje alternatívnu cestu dodávok plynu a zabezpečuje diverzifikáciu dodávok plynu. Navyše, LNG rozvíja viaceré aspekty – v rámci nich ciele EK na znižovanie emisií v doprave.Aký je teda stav príprav na využívanie LNG na Slovensku, aké budú navrhované opatrenia a čo sa v tejto oblasti konkrétne deje? Ako sú na tom v susednom Poľsku ? O týchto záležitostiach a reálnych skúsenostiach s LNG diskutovali účastníci panelovej diskusie so zástupcami PGNiG, Polskie LNG, Proprietary Partners a Európskej Investičnej Banky, ktoré sa uskutočnilo v Bratislave, 20.marca2019 v zastúpení Európskej Komisie na Slovensku.
NAD – RESS optimalizuje zelenú cestu. Počas štvrťstoročia existencie sa NAD – RESS vypracovala na poprednú dopravnú spoločnosť. Vo svojich začiatkoch mala 100 zamestnancov, dopravu zabezpečovalo 54 vozidiel.
Veľký dopravca, rozsiahle služby v doprave. Spoločnosť DALITRANS oslavuje štvrťstoročnicu! 25-ročnú históriu sprevádza neustály rozvoj a priberanie nových činností. V súčasnosti spoločnosť poskytuje komplexné služby v oblasti dopravy a logistiky.
Zelená city logistika DPD. Kuriérska spoločnosť DPD patrí na Slovensku k priekopníkom v ekologickom doručovaní zásielok, elektrický autopark firmy je impozantný – tri druhy elektrických dodávok série Stellantis, elektrické dodávky Mercedes-Benz eSprinter a flotila dodávok Nissan e-NV200. Okrem toho možno vo flotile nájsť aj tri cargo bicykle pre city logistiku.
LNG je dobrá zelená cesta. V Beluši v časti Podhorie sídli dopravná spoločnosť Labant, s. r. o., ktorá si prevzala ďalších 5 ťahačov IVECO S-WAY LNG. S počtom 12 ťahačov na skvapalnený zemný plyn sa tak stáva jedným z najväčších autodopravcov s vozidlami na tento k životnému prostrediu ohľaduplnejší pohon.
Na zásobovanie predajní v Bratislave spoločnosť Kaufland využíva prvý kamión s pohonom na LNG. Týmto krokom reťazec odštartuje ďalší zo svojich projektov zodpovedných k životnému prostrediu – projekt ekologistiky.
Lidl ekologizuje svoju logistiku: Používa kamióny na CNG/LNG. Reťazec začal zásobovať svoje predajne pomocou nákladných áut, ktoré oveľa menej znečisťujú ovzdušie. Medzi zásobovacími vozidlami známeho reťazca začali pribúdať ekologické kamióny s kombinovaným pohonom CNG/LNG. Ide o plynový pohon, ktorý vytvára len minimálne emisie.
Lidl má v portfóliu už 15% ekologických kamiónov. Znižovanie emisií je jednou z dôležitých ciest ako ochrániť životné prostredie, pričom veľký potenciál sa skrýva v cestnej doprave. Jedným z priekopníkov v oblasti ekologickej logistiky na Slovensku je obchodný reťazec Lidl, ktorý využíva kamióny s alternatívnym pohonom už tretí rok. Kamióny s CNG, LNG či hybridným pohonom aktuálne tvoria už 15% vozovej flotily využívanej Lidlom. Obchodný reťazec chce tento podiel ďalej zvyšovať, nové ekologické vozidlá pribudnú v jeho vozovom parku ešte tento rok.