Lidl вже має 15% екологічних вантажівок у своєму портфоліо

Мета Lidl до 2025 року – досягти 40% частки вантажівок з альтернативним приводом у своєму…

Січ 5, 202439423 хв читання

Lidl покращує свою логістику: вона використовує вантажівки CNG/LNG

Мережа почала постачати свої магазини за допомогою вантажівок, які набагато менше забруднюють повітря. Серед автомобілів…

Січ 5, 202438114 хв читання

СПГ – це хороший зелений шлях

Екологічний транспорт зі ЗПГ – це хороший зелений шлях. СПГ – це хороший зелений шлях.…

Січ 5, 202437726 хв читання

Логістика зеленого міста DPD

Екологічна логістика та зберігання Логістика зеленого міста DPD. Кур’єрська компанія DPD є одним із піонерів…

Січ 5, 202436293 хв читання

Kaufland запускає новий проект екологічного постачання

Для постачання магазинів використовує вантажівку з екологічним СПГ-приводом, який залишає менший вуглецевий слід. Kaufland використовує…

Січ 5, 202436264 хв читання

Великий перевізник, широкий спектр транспортних послуг

Автомобільний транспорт – Автовоз DALITRANS Великий перевізник, широкий спектр транспортних послуг. DALITRANS святкує чверть століття!…

Січ 5, 202430999 хв читання

Вас цікавить заправна картка?

Самообслуговування 24/7

Знижки до 8%

Статистика, аналітика та інші переваги…

Останні дописи

Як СПГ змінює газовий ринок Центральної Європи?

СПГ – альтернативне паливо, яке стало реальністю. Термінал СПГ, що працює в Польщі, у Свіноуйсьце,…

Січ 12, 20242 хв читання

NAD – RESS оптимізує зелену дорогу

Автомобільний транспорт – Автомобільний перевізник NAD – RESS NAD – RESS оптимізує зелену дорогу. За…

Січ 5, 20248 хв читання

Великий перевізник, широкий спектр транспортних послуг

Автомобільний транспорт – Автовоз DALITRANS Великий перевізник, широкий спектр транспортних послуг. DALITRANS святкує чверть століття!…

Січ 5, 20249 хв читання

Логістика зеленого міста DPD

Екологічна логістика та зберігання Логістика зеленого міста DPD. Кур’єрська компанія DPD є одним із піонерів…

Січ 5, 20243 хв читання
LNG a CNG stanice v Európe. Nájdete tu všetky európske stanice CNG a LNG. Zobrazujú sa tiež informácie o palivových dýzach na staniciach, obsahu biometánu a podobne. Mapa je denne aktualizovaná.
Zdroj mapy na ngva.eu

Європейські автозаправні станції CNG і LNG

Оновлена ​​карта

ЕКОЛОГІЧНИЙ ЛОГІСТ в Європі

LNG je alternatívnym palivom, ktoré sa stalo realitou. LNG terminál fungujúci v Poľsku, v Svinoústí, je časťou plynového koridoru sever – juh. Predstavuje alternatívnu cestu dodávok plynu a zabezpečuje diverzifikáciu dodávok plynu. Navyše, LNG rozvíja viaceré aspekty – v rámci nich ciele EK na znižovanie emisií v doprave.Aký je teda stav príprav na využívanie LNG na Slovensku, aké budú navrhované opatrenia a čo sa v tejto oblasti konkrétne deje? Ako sú na tom v susednom Poľsku ? O týchto záležitostiach a reálnych skúsenostiach s LNG diskutovali účastníci panelovej diskusie so zástupcami PGNiG, Polskie LNG, Proprietary Partners a Európskej Investičnej Banky, ktoré sa uskutočnilo v Bratislave, 20.marca2019 v zastúpení Európskej Komisie na Slovensku.
NAD – RESS optimalizuje zelenú cestu. Počas štvrťstoročia existencie sa NAD – RESS vypracovala na poprednú dopravnú spoločnosť. Vo svojich začiatkoch mala 100 zamestnancov, dopravu zabezpečovalo 54 vozidiel.
Veľký dopravca, rozsiahle služby v doprave. Spoločnosť DALITRANS oslavuje štvrťstoročnicu! 25-ročnú históriu sprevádza neustály rozvoj a priberanie nových činností. V súčasnosti spoločnosť poskytuje komplexné služby v oblasti dopravy a logistiky.
Zelená city logistika DPD. Kuriérska spoločnosť DPD patrí na Slovensku k priekopníkom v ekologickom doručovaní zásielok, elektrický autopark firmy je impozantný – tri druhy elektrických dodávok série Stellantis, elektrické dodávky Mercedes-Benz eSprinter a flotila dodávok Nissan e-NV200. Okrem toho možno vo flotile nájsť aj tri cargo bicykle pre city logistiku.
LNG je dobrá zelená cesta. V Beluši v časti Podhorie sídli dopravná spoločnosť Labant, s. r. o., ktorá si prevzala ďalších 5 ťahačov IVECO S-WAY LNG. S počtom 12 ťahačov na skvapalnený zemný plyn sa tak stáva jedným z najväčších autodopravcov s vozidlami na tento k životnému prostrediu ohľaduplnejší pohon.
Na zásobovanie predajní v Bratislave spoločnosť Kaufland využíva prvý kamión s pohonom na LNG. Týmto krokom reťazec odštartuje ďalší zo svojich projektov zodpovedných k životnému prostrediu – projekt ekologistiky.
Lidl ekologizuje svoju logistiku: Používa kamióny na CNG/LNG. Reťazec začal zásobovať svoje predajne pomocou nákladných áut, ktoré oveľa menej znečisťujú ovzdušie. Medzi zásobovacími vozidlami známeho reťazca začali pribúdať ekologické kamióny s kombinovaným pohonom CNG/LNG. Ide o plynový pohon, ktorý vytvára len minimálne emisie.
Lidl má v portfóliu už 15% ekologických kamiónov. Znižovanie emisií je jednou z dôležitých ciest ako ochrániť životné prostredie, pričom veľký potenciál sa skrýva v cestnej doprave. Jedným z priekopníkov v oblasti ekologickej logistiky na Slovensku je obchodný reťazec Lidl, ktorý využíva kamióny s alternatívnym pohonom už tretí rok. Kamióny s CNG, LNG či hybridným pohonom aktuálne tvoria už 15% vozovej flotily využívanej Lidlom. Obchodný reťazec chce tento podiel ďalej zvyšovať, nové ekologické vozidlá pribudnú v jeho vozovom parku ešte tento rok.